OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19 grudnia 2021 r. IV Niedziela Adwentu

2. Informujemy, że zgodnie z decyzją ks. bpa Edwarda Dajczaka nastąpiła zmiana granic naszej parafii. Od 1 stycznia 2022 do naszej parafii będą należeć ulice: Mierosławskiego, ul. Bohaterów Westerplatte (od skrzyżowania z ul Mierosławskiego do drogi S6), ul. Górna, ul. Hubalczyków, ul. Kosynierów Gdyńskich. Całość dekretu biskupa można przeczytać na naszej stronie internetowej.
  3. Z całego serca zapraszamy Was na tzw. kolędę również w tym roku do nas do kościoła. Pandemia nie odpuszcza, a my nie chcemy narażać Was na nieświadome przenoszenie wirusa. Uważamy, że wspólna modlitwa i kolędowanie w kościele jest na ten czas rozwiązaniem roztropniejszym oraz bezpieczniejszym. Na naszej stronie internetowej jest już harmonogram Mszy św. kolędowych z podziałem na ulice naszej parafii. Jeżeli komuś nie pasuje termin, może przyjść w dogodnym dla siebie terminie. Msze św. kolędowe zasadniczo będą odbywać się od poniedziałku do piątku o 19.00.
  4. W związku z pandemią uczulamy oraz prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie Mszy św. oraz nabożeństw. Informujemy, że w kościele może przebywać 55 osób (30%), nie wliczając osób zaszczepionych. Prosimy o zakrywanie ust i nosa. Pragniemy podkreślić, że to nie my jesteśmy odpowiedzialni za tworzenie obostrzeń, a cała sytuacja również i nas przytłacza.
  5. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcony opłatek na stół świąteczny oraz świece Caritas: mała 8 zł, duża 20.
  6. Roraty w tym tygodniu poniedziałek, środa o 6.30, we wtorek o godz.18.00, a czwartek w Krępie Słupskiej o 17.00.
  7. Caritas kontynuuje akcję Torba Miłosierdzia. Paczki świąteczne można odbierać w poniedziałek od 16.00.
  8. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. Pasterskie w Krępie o 22.00, w kościele parafialnym o 22.00 i 24.00.
  9. W sobotę Boże Narodzenie. Msze św. jak w każdą niedzielę. Dodatkowo Msza św. Chrzcielna o 13.30.
  10. W zakrystii można nabyć audiobook z bajkami. Audiobook jest cegiełką na rzecz wsparcia szkoły w Amakuriat (Kenia). Minimalna kwota cegiełki to 20 zł. Audiobooka można również pobrać w formie Mp3 przez stronę www.studencidzieciom.pl.
  11. W zakrystii można nabywać parafialne kalendarze w cenie 7 zł, można również nabywać medale okolicznościowe wybite z okazji 30 lecia parafii w cenie 100 zł.
  12. Wam i Waszym najbliższym czasu radości, nabierania sił i Bożego błogosławieństwa.
  13. Do wieczności odeszli : + Władysław Saganowicz l.70.