OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27 lutego 2022 r. VIII Niedziela Zwykła

2. Dzisiaj o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do 16.30.
  3. Każdego dnia o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji pokoju. W poniedziałek połączona z modlitwa różańcową.
  4. Środa tego tygodnia to Środa Popielcowa. Rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o 9.00; 16.30; 18.00. Jest to dzień postu ścisłego, ofiarujmy go za Ukrainę.
  5. W czwartek od 17.00 adoracja IHS.
  6. W piątek jako pierwszy miesiąca od godz. 8.00 księża wyruszą do swoich chorych z posługą sakramentalną.
  7. W piątek o 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a dla dorosłych i młodzieży po Mszy świętej wieczornej. W piątej po Drodze krzyżowej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 21.00 z możliwością spowiedzi świętej.
  8. W niedzielę na mszy św o 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na ten miesiąc o zaprzestanie działań wojennych i o pokój na Ukrainie. W niedzielę po Mszy św. o 12.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.
  9. W przyszła niedzielę o godz.17.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych z klasy 3c oraz 3d.
  10. W związku z pandemią uczulamy oraz prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie Mszy św. oraz nabożeństw. Informujemy, że w kościele może przebywać 55 osób (30%), nie wliczając osób zaszczepionych. Prosimy o zakrywanie ust i nosa.
  11. W piątek 18 marca w ramach spotkania do bierzmowania kandydaci z klas 8 SP gromadzą się na czuwaniu modlitewnym w kościele mariackim w Słupsku.
  12. W niedzielę 6 marca podczas Mszy o 18.00 kandydaci do bierzmowania z klas I szkół średnich z rąk swoich rodziców otrzymają krzyże, po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne. Bierzmowanie w tym roku będzie w dwóch turach w poniedziałek 21 marcia.
  13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii od 21 do 30 września 2022 r. W planach zwiedzanie Fatimy, Santiago de Compostela i wiele innych. Koszt 2000 zł i 420 Euro. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
  14. Moi Drodzy- zwracam się z uprzejma prośbą o pomoc. W związku z licznymi podwyżkami dostaliśmy jako parafia wysoki rachunek za ogrzewanie gazowe, wynoszący 16.427,52 zł. W przyszłą niedziele tace przeznaczamy na pokrycie naszego zobowiązania wobec gazowni. Za każde wsparcie serdecznie już teraz dziękuję.
  15. W zakrystii można nabyć audiobooki z baśniami dla dzieci w cenie 20 zł, jako cegiełka na rzecz budowy szkoły w Amakuriat.
  16. W związku z tragedia na Ukrainie, członkowie Caritas parafia zarówno dzisiaj oraz w Środę Popielcową zbierają ofiary na rzecz poszkodowanych . W pierwszą Niedziele Wielkiego Postu w kościele będzie wystawiona puszka - jeśli ktoś będzie mógł wrzuci do niej swoją ofiarę. Od poniedziałku do soboty włącznie, w godzinach 16.00 - 18.00, członkowie Caritas maja dyżur na salce katechetycznej - potrzebne są woda w zgrzewkach, bandaże, leki przeciwbólowe, żywność długoterminowa, pieluchy, pampersy, chusteczki nawilżone. Z dobro okazane już teraz dziękujemy.
  17. Niech każdemu w tym czasie Pan Bóg błogosławi, niech ten tydzień będzie dla Was szczęśliwy.
  18. Do wieczności odeszła +Ryszard Butrym lat 64 , + Ryszard Dobrowolski lat 71