OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 marca 2020 r. I Niedziela Wielkiego Postu

1. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. (Wywiad z ks. Łukaszem)
  2. Dziś po Mszy o 12.00 Gorzkie Żale oraz zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na marzec: za studentów Duszpasterstwa Akademickiego realizujących projekt wsparcia misji w Kenii.
  3. W poniedziałek o 17.30 wspólny różaniec, a po Mszy św. wieczornej spotkania Effatha, zapraszamy.
  4. We wtorek przed południem biuro parafialne nieczynne.
  5. W środę o 18.45 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas I szkół średnich po gimnazjum.
  6. W środę o 20.00 zapraszamy na spotkanie studentów.
  7. W czwartek - I czwartek miesiąca, od 17.00 adoracja IHS.
  8. W czwartek w sanktuarium św. Józefa o 20.00 odbędzie się spotkanie z bp. Krzysztofem Włodarczykiem pod hasłem: „św. Józef - wzór powołania do ojcostwa.
  9. W piątek - I piątek miesiąca, kapłani od 8.00 odwiedzą swoich chorych, nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 17.00 z udziałem dzieci, po Mszy św. ok.18.30 z udziałem młodzieży i dorosłych, w Krępie o 17.00. Po Drodze Krzyżowej wystawienie IHS i adoracja do 21.00.
  10. W sobotę zapraszamy na bieg parafiny. Więcej informacji na biegislupsk.pl, można przynieść ręczniki, pieluchomajtki na rzecz chorych ze stwardnieniem rozsianym. Osoby chętne do pomocy przy organizacji biegu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
  11. W sobotę o 17.00 wystawienie IHS i nabożeństwo z racji I soboty miesiąca. Po Mszy św. Koncert zespołu Sanctus.
  12. Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, poprowadzi je o. Piotr Recki, pijar.
  13. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale. W kościele parafialnym odbywają się one po Mszy o 12.00, w Krępie przed Mszą św.
  14. W każdą niedzielę o 14.30 w naszym kościele odbywa się dekanalny Kurs Przedmałżeński.
  15. W niedzielę 15 marca studenci z Duszpasterstwa Akademickiego będą rozprowadzać wydany przez siebie audiobook z baśniami. Chcą tym samym zrealizować swój projekt „Studenci dzieciom w Afryce" i wspomóc budowę szkoły w Amakuriat (Kenia). Choć audiobook nie ma wyznaczonej ceny, to ze względu na koszty produkcji minimalna kwota za dwupłytowy album to 20 zł.
  16. Dzieci zapraszamy do scholi dziecięcej, a chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do zakrystii po Mszy św.
  17. Zapraszamy również młodzież z naszej parafii na wyjazd wakacyjny do Hiszpanii od 10 do 21 lipca. Można już przynosić wypełnione karty zgłoszeniowe. Koszt 950 zł i 365 euro. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
  18. W związku z dużym zainteresowaniem pielgrzymką do Fatimy, proponujemy nieco inną pielgrzymkę - do Ziemi Świętej od 30 czerwca do 7 lipca. Koszt 2500 zł i 500 $. Plan pielgrzymki dostępny jest na naszej stronie internetowej.
  19. Zapraszamy również na piszą pielgrzymkę do Częstochowy od 1 do 13 sierpnia.
  20. Można zapisywać dzieci na Mszę św. z okazji marcowych imienin lub urodzin.
  21. Zebranie sprawozdawcze Caritas odbędzie się 15 marca po wieczornej Mszy. A wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się ze sprawozdaniem zapraszamy na poniedziałkowy dyżur Caritas.
  22. Zachęcamy i prosimy o zamawianie Mszy św.
  24. Do wieczności odszedł: +Wiesław Simon l. 65
  25. Na prośbę abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, umieszczamy list Pana Łukasza Szumowskiego, Ministra Zdrowia: