OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII Niedziela Zwykła 26 czerwca 2016 r.

1. Zachęcamy do czytania gazet katolickich. Jest „ Gość Niedzielny" ( o religijności Niemców, o nowych ruchach odnowy w Kościele). Ukazał się kolejny numer gazety parafialnej „ W sercu i na ustach" ( z kroniki parafialnej, o bierzmowaniu w naszej parafii, wspomnienie śp. Janiny, o festynie ).
2. Po mszy wieczornej odmawiamy Litanię do NSJ.
3. W poniedziałek o 17.30 wspólny różaniec.
4. W środę o 17.40 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
5. W czwartek od 17.30 adoracja Pana Jezusa. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
6. W piątek od 8.00 odwiedzimy chorych. Od 17.00 spowiedź. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź do 21.00.
7. Za tydzień po mszy o 12.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
8. Caritas Parafii prosi o zgłaszanie się dzieci, które chcą otrzymać pomoc w zakupie przyborów szkolnych i podręczników. Jednocześnie prosimy o zwrot otrzymanych w ubiegłym roku książek. Czekamy do końca czerwca.
W związku ze zbliżającym się terminem wyjazdu na kolonie, podczas poniedziałkowego dyżuru, można uzyskać dodatkowe informacje.
9. Klasy II gimnazjum mogą zapisywać się na przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy do kancelarii w godzinach urzędowania, do końca czerwca.
10. W wakacje zachęcamy do udziały w pieszej i rowerowej pielgrzymce do Częstochowy. Grupa 5 – pielgrzymki pieszej – ma spotkanie 27 czerwca o 18.30 w parafii NSJ.
11. Pamiętajmy, że nie ma wakacji bez Pana Boga. Dzieci i młodzież w czasie różnych form wypoczynku mają prawo uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.
12. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w okresie wakacji - są wolne intencje.
13. Dziękujemy za ofiary na parafię i wszelką życzliwość.
14. W minionym tygodniu na remont chóru i organów zebraliśmy 1000 zł.  Dziękujemy firmie, która powiększyła chór; firmie, która wyremontowała organy, panu elektrykowi, szklarzowi i sponsorom sprzętu nagłaśniającego.
15. Do wieczności odeszli: Maria Kozodój z ul. Modrzewiowej, l.93; Antoni Tabatowski, z ul. Cisowej, l.83, Elza Czarnowska z ul. Akacjowej, l.74 i Czesław Rudnicki z ul. Arciszewskiego, l.90. Wieczny odpoczynek…