OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła 19 czerwca 2016 r.

1. Zachęcamy do czytania gazet katolickich. Jest „ Gość Niedzielny" ( o zamknięciu sklepów  w niedzielę, o muzyce chrześcijańskiej ). Jest „Droga" i „Nasza Arka". Za tydzień ukaże się kolejny numer gazety parafialnej.
2. Klasy szóste wraz z rodzicami, zapraszamy na mszę dziękczynną za czas szkoły podstawowej, dzisiaj o godz. 18.00, od 17.30 będzie możliwość spowiedzi. Na zakończenie zostaną rozdane świadectwa ukończenia szkoły podstawowej z religii.
3. Po mszy wieczornej odmawiamy Litanię do NSJ.
4. W poniedziałek o 17.30 wspólny różaniec.
5. Wszystkich ministrantów zapraszamy na spotkanie – zbiórkę, w poniedziałek o 18.45.
6. W poniedziałek o 20.00 spotkanie modlitewne w salce katechetycznej.
7. Zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie w środę 22 czerwca o godz. 18.00. Zapraszamy do spowiedzi we wtorek i środę od 17.30.
8. W środę o 17.40 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
9. Osoby wyjeżdżające na ŚDM mają spotkanie w środę o 19.00.
10. W czwartek od 17.30 adoracja Pana Jezusa. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
11. W piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
12. Caritas Parafii prosi o zgłaszanie się dzieci , które chcą otrzymać pomoc w zakupie przyborów szkolnych i podręczników. Jednocześnie prosimy o zwrot otrzymanych w ubiegłym roku książek. Czekamy do końca czerwca.
W związku ze zbliżającym się terminem wyjazdu na kolonie, podczas poniedziałkowego dyżuru, można uzyskać dodatkowe informacje.
13. Klasy II gimnazjum mogą zapisywać się na przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy do kancelarii w godzinach urzędowania, do końca czerwca.
14. W wakacje zachęcamy do udziały w pieszej i rowerowej pielgrzymce do Częstochowy. Grupa 5 – pielgrzymki pieszej – ma spotkanie 27 czerwca o 18.30 w parafii NSJ.
15. Pamiętajmy, że nie ma wakacji bez Pana Boga. Dzieci i młodzież w czasie różnych form wypoczynku mają prawo uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.
16. Dziękujemy za ofiary na parafię i wszelką życzliwość.
17. Zakończyliśmy montaż organów. W minionym tygodniu na ten cel zebraliśmy 150 zł.  Dziękujemy firmie, która powiększyła chór; firmie, która wyremontowała organy, panu elektrykowi, szklarzowi i sponsorom sprzętu nagłaśniającego. Po Mszy św. zapraszamy do obejrzenia chóru i organów.
18. Do wieczności odszedł Stanisław Jędro z ul. Grzybowej, l.81. Wieczny odpoczynek…