OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23 stycznia 2022 r. III Niedziela Zwykła

2. W poniedziałek o 17.30 wspólny różaniec.
  3. W środę po Mszy św. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek od 17.00 adoracja IHS.
  5. W piątek po Mszy św. koronka do MB.
  6. Za tydzień w niedzielę o 11.30 Rycerze Kolumba zapraszają do wspólnego odmówienia różańca.
  7. Z całego serca zapraszamy Was na tzw. kolędę również w tym roku do nas do kościoła. Na naszej stronie internetowej jest już harmonogram Mszy św. kolędowych z podziałem na ulice naszej parafii. Jeżeli komuś nie pasuje termin, może przyjść w dogodnym dla siebie terminie. Msze św. kolędowe zasadniczo będą odbywać się od poniedziałku do piątku o 19.00.
  8. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy mieszkańców następujących ulic: PLAN KOLĘDY
  9. W związku z pandemią uczulamy oraz prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie Mszy św. oraz nabożeństw. Informujemy, że w kościele może przebywać 55 osób (30%), nie wliczając osób zaszczepionych. Prosimy o zakrywanie ust i nosa.
  10. W sobotę 12 lutego o 10.00 zapraszamy na spotkanie I grupę kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP, o 11.00 swoje spotkanie będzie mieć II grupa kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP a o 12.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas I szkół średnich.
  11. W zakrystii można nabywać medale okolicznościowe wybite z okazji 30 lecia parafii w cenie 100 zł oraz audiobooki z baśniami dla dzieci w cenie 20 zł, jako cegiełka na rzecz budowy szkoły w Amakuriat.
  12. Dziękujemy, że z nami jesteście.
  13. Do wieczności odeszli : + Irena Cyganowska l. 93; +Władysława Przeździecka l. 89.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9 stycznia 2022 Niedziela Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 stycznia 2022 r. II Niedziela po Bożym Narodzeniu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - BOŻE NARODZENIE 2021

2. Dzisiaj Boże Narodzenie. Msze św. Jak w każdą niedzielę, dodatkowa Msza św. chrzcielna o 13.30.
  3. Jutro II Dzień Świąt - Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszę św. o 12.00 w sposób szczególny zapraszamy małżeństwa.
  4. Informujemy, że zgodnie z decyzją ks. bpa Edwarda Dajczaka nastąpiła zmiana granic naszej parafii. Od 1 stycznia 2022 do naszej parafii będą należeć ulice: Mierosławskiego, ul. Bohaterów Westerplatte (od skrzyżowania z ul Mierosławskiego do drogi S6), ul. Górna, ul. Hubalczyków, ul. Kosynierów Gdyńskich. Całość dekretu biskupa można przeczytać na naszej stronie internetowej.
  5. W piątek kończymy stary rok 2021. Od 17.00 adoracja IHS, którą zakończymy nabożeństwem przebłagalni dziękczynnym na miniony rok. Msza św. Na zakończenie starego roku o godz. 18.00. Informujemy, że ks. bp Edward Dajczak na ten dzień udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.
  6. W sobotę Nowy Rok 2022, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Nie ma Mszy św. o 8.30. W Krępie Msza św. O 10.30. Pozostałe Msze św. Tak jak w niedzielę.
  7. Z całego serca zapraszamy Was na tzw. kolędę również w tym roku do nas do kościoła. Pandemia nie odpuszcza, a my nie chcemy narażać Was na nieświadome przenoszenie wirusa. Uważamy, że wspólna modlitwa i kolędowanie w kościele jest na ten czas rozwiązaniem roztropniejszym oraz bezpieczniejszym. Na naszej stronie internetowej jest już harmonogram Mszy św. kolędowych z podziałem na ulice naszej parafii. Jeżeli komuś nie pasuje termin, może przyjść w dogodnym dla siebie terminie. Msze św. kolędowe zasadniczo będą odbywać się od poniedziałku do piątku o 19.00.
  10. Caritas dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję Torba Miłosierdzia.
  11. W zakrystii można nabyć audiobook z bajkami. Minimalna kwota cegiełki to 20 zł. Audiobooka można również pobrać w formie Mp3 przez stronę www.studencidzieciom.pl.
  12. W zakrystii można nabywać parafialne kalendarze w cenie 7 zł, można również nabywać medale okolicznościowe wybite z okazji 30 lecia parafii w cenie 100 zł.
  13. Składamy serdeczne podziękowania Nadleśnictwu „Leśny Dwór" za ofiarowanie choinek do kościoła. Rycerzom Kolumba, Skautom Europy i p. Adamowi Środa za pomoc w przystrojeniu kościoła.
  14. Dobiegamy do miejsca spotkania. Do miejsca odpowiedzi Boga na ból życia człowieka. Do Betlejem. Do Domu Chleba. Oto odpowiedź Boga. Małe bezbronne Dziecię. Odpowiedź na cierpienie, na ciemność postępowania, na pomieszanie języków… nie oręż wojenny, ale bezbronność, cichość, pokora. Właśnie to Dziecię, co przychodzi w zapomnieniu, odnawia Nas ludzi ku pięknu odkrywania. Potrzeba tylko jednego: ukierunkowania na „i ja ciebie nie potępiam" oraz „jeden drugiego brzemiona nieście". Niech się narodzi! Niech nas odnowi! Abyśmy byli dobrzy, miłosierni, współczujący, pełni dziecięctwa Bożego. Dobrego Bożego Narodzenia.
  15. Do wieczności odeszli : + Eugenia Hryniewicz l. 79.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19 grudnia 2021 r. IV Niedziela Adwentu