OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6 marca 2022r. I Niedziela Wielkiego Postu

2. Moi Drodzy - zwracamy się z uprzejma prośbą o pomoc. W związku z licznymi podwyżkami dostaliśmy jako parafia wysoki rachunek za ogrzewanie gazowe, wynoszący 16.427,52 zł. Dzisiejszą tacę przeznaczamy na pokrycie naszego zobowiązania wobec gazowni. Za każde wsparcie serdeczne Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj po Mszy św o 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na ten miesiąc: o zaprzestanie działań wojennych i o pokój na Ukrainie. Zaraz po Mszy św. o 12.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.
  4. Dzisiaj o godz.17.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych z klasy 3c oraz 3d.
  5. Dzisiaj podczas Mszy o 18.00 kandydaci do bierzmowania z klas I szkół średnich z rąk swoich rodziców otrzymają krzyże, po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne. Bierzmowanie w tym roku będzie w dwóch turach w poniedziałek 21 marca.
  6. Każdego dnia o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji pokoju. W poniedziałek połączona z modlitwa różańcową.
  7. W środę na zakończenie adoracji nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  8. W czwartek od 17.00 adoracja IHS,
  9. W piątek o 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a dla dorosłych i młodzieży po Mszy świętej wieczornej.
  10. W przyszłą sobotę o 19.00 spotkanie parafialnego zespołu Caritas.
  11. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. Dawid Andryszczak, kapelan szpitala.
  12. W przyszłą niedziele o 17.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych spoza SP5
  13. W piątek 18 marca w ramach spotkania do bierzmowania kandydaci z klas 8 SP gromadzą się na czuwaniu modlitewnym w kościele mariackim w Słupsku.
  14. W sobotę 26 marca po Mszy wieczornej zapraszamy na „Drogę Krzyżową ku pojednaniu" na górkę narciarza. Zapisy tego dnia od godz. 17.00. Bóg zapłać za złożoną przy tej okazji ofiarę, która jest przeznaczona na organizację drogi krzyżowej.
  15. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w tym roku w piątek 8 kwietnia.
  16. Zapraszamy na pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii od 21 do 30 września 2022 r. W planach zwiedzanie Fatimy, Santiago de Compostela i wiele innych. Koszt 2000 zł i 420 Euro. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
  17. Dziękujemy za obfitość darów na rzecz poszkodowanych w wyniku działań wojennych w Ukrainie. Uprzejmie prosimy o udostępnianie wolnych pokoi lub mieszkań (wziąwszy pod uwagę fakt, że większość uchodźców to matki z dziećmi oraz, że przewidywany czas pobytu uchodźców może się przedłużać). Chęć przyjęcia uchodźców można zgłaszać w zakrystii (listę przekażemy do koordynatorów Caritasu) lub bezpośrednio w samorządzie miasta lub gminy.
  18. Niech każdemu w tym czasie Pan Bóg błogosławi, niech ten tydzień będzie dla Was szczęśliwy.
  19. Do wieczności odeszła +Zofia Pilichowska l.92; +Czesław Studziński l. 91; +Maria Piotrowska l. 83; +Krystyna Szafran l. 69

2/2022

Wojciech Bockenheim, kawaler, zam. Poznań